Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Kariera z GoldenEngineers.com | 25 May 2019

Przejdź na początek strony

W górę

Co łączy – kreatywność, młodego człowieka i garaż? Oculus Rift

Co łączy –  kreatywność, młodego człowieka i garaż? Oculus Rift

Co łączy – kreatywność, młodego człowieka i garaż? Sukces! Takim właśnie sukcesem okazał się projekt Oculus Rift. Gogle przenoszące do wirtualnej rzeczywistości, stworzone w zaciszu garażu Palmera Luckey-a . Po zakończeniu zbiórki na Kickstarter projekt osiągnął zawrotną sumę rzędu 2,5 miliona dolarów.

<br/

Czym jest dokładniej urządzenie i kim jest jego autor?

 Oculus Rift jest portem, który umożliwia zabawę w rzeczywistości wirtualnej. Oprócz gier technologia pozwala oglądać filmy, zdjęcia i uwaga: uczestniczyć w konferencjach na żywo. Sprzęt jest wyposażony w dwa wyświetlacze, które mogą wyświetlać obraz o rozdzielczości 1080p, przy jednoczesnym poziomie częstotliwości odświeżania 90 hz. Takie parametry potrafią zawrócić w głowie. Na szczęście do zawrotów głowy nie zmuszają nas wymagania sprzętowe, które nie są aż tak wygórowane jeśli spojrzymy na to co Oculus Rift wraz, ze swoimi dwoma wyświetlaczami oferuje:

  • Procesor: Intel i5-4590
  • Grafika: NVIDIA GTX 970 / AMD 290
  • RAM: 8GB

oculus

 Twórcą tego projektu jest Palmer Luckey, który swoją pasją do wyświetlaczy nagłownych i hełmów VR, wykuł wewnątrz ścian garażu przyszły sukces. Ten niepozorny młody człowiek, zajmujący się naprawą telefonów i łodzi postanowił zaprojektować własną technologię wirtualnej rzeczywistości pozbawionej review błędów swych poprzedników z lat 90. Z wielką pomocą znanego twórcy gier Johna Carmacka wypromował Oculus Rift w serwisie Kickstarter uzyskując od darczyńców 2,5 miliona dolarów. Zaraz potem sam Mark Zuckerberg wykupił za 2 miliardy dolarów prawa do Oculus Rift i jednocześnie pozostawiając Palmera Luckeya za sterami projektu.

Poprzedni wpis

Nie ma starszych wpisów.