Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Kariera z GoldenEngineers.com | 26 May 2018

Przejdź na początek strony

W górę

Brak komentarzy

Dziś jest jutro. B- Unstoppable

Dziś jest jutro. B- Unstoppable

Pojazd wojskowy natyka się na rumowisko, które nie sposób ominąć. Zmiana trybu działania i w jednej chwili machina unosi się za pomocą śmigieł i z sukcesem ląduje po drugiej stronie kontynuując swoją trasę. SCI- FI? Nie, projekt „B- Unstoppable ”autorstwa Witolda Mielniczka.

 

  Projekt „B- Unstoppable ” jest hybrydą czołgu i helikoptera. Swoim niewielkim rozmiarem dorównuje dronom, ale oferuję większą wielozadaniowość. Najnowszy projekt B składa się z gąsienic ( w starszych wersjach można natknąć się na koła ), śmigieł, niewielkiej baterii 900mhA. Waga całego urządzenia nie przekracza 1kg . Pojazd dzięki swoim gąsienicom i zwrotności pokonuje nierówności z niezwykłą łatwością. Gdy napotyka przeszkodę, możemy wybrać zmianę trybu poruszania się i po prostu przelecieć część trasy. Dzięki tym możliwościom pojazd znalazł już zainteresowanie w środowiskach wojskowych, naukowych a nawet filmowych!

<br/

unstoppable
<br/

  Ojcem projektu jest inżynier Witold Mielniczek – kreatywny wynalazca, który zaskakuje z każdym nowym pomysłem. Jego jednym z pierwszych znanych pomysłów był automat do piwa nalewający złocisty napój w sposób precyzyjny, a jednocześnie bez działania człowieka. Ten kreatywny i zabawny pomysł pozwolił mu zaistnieć w Internecie. Idea hybrydowego pojazdu zrodziła się po konkursie amerykańskiej DARPA, który wymagał od uczestników wynalezienia takiego urządzenia, które miało by przebyć 5 km dystansu. Młody inżynier postanowił wykonać w swój projekt na zasadzie hybrydy – część trasy pojazd przejedzie zużywając przy tym dużo mniej energii, a trudniejsze odcinki przeleci. Pomysł po kilku miesięcy rozwinął się tak bardzo, że jego twórca postanowił spróbować swoich sił w crouwidngowym serwisie Kickstarter, gdzie po zakończeniu zbiórki uzyskał 141% (122 tys. GB) potrzebnej sumy na sfinalizowanie swojego projektu.

bproject

Dodaj komentarz

*