Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Kariera z GoldenEngineers.com | 20 October 2018

Przejdź na początek strony

W górę

Brak komentarzy

Gdzie w Polsce najłatwiej spotkać dobrego inżyniera?

Gdzie w Polsce najłatwiej spotkać dobrego inżyniera?

| Dodano 04, Jun 2015

Inżynieria – dziedzina nauki w której specjaliści i eksperci poszukiwani są niezmiennie od lat. I to nie tylko na terenach Polski, ale i poza granicami kraju. Biorąc jednak pod uwagę, że po ukończeniu studiów decydujemy się na pracę w Polsce, warto zastanowić się nad tym, gdzie w Polsce jest największą ilość inżynierów.

Zanim jednak przejdziemy do szczegółowej analizy warto zaznaczyć, że popularność inżynierów w danym regionie dzieli się na rodzaje danej specjalizacji. W całym kraju najbardziej poszukiwani to inżynierowie środowiska, produkcji, a także technologii, głownie w województwie świętokrzyskim. Z kolei w województwie dolnośląskim powstają centra badawczo rozwojowe do których poszukiwanych jest ponad 350 wykwalifikowanych inżynierów. Jeżeli mówimy o powstaniu pierwszej, polskiej elektrowni jądrowej, to nie musimy chyba specjalnie podkreślać jak doświadczony inżynier może być cenny dla takiego przedsięwzięcia. Z kolei w samej Wielkopolsce powstają nowe firmy, gdzie ich założyciele już dziś zapowiadają poszukiwania aż 300 inżynierów! W tym Ci najbardziej poszukiwani to: inżynierowie sprzedawcy, inżynierowie procesu, czy inżynierowie konstruktorzy.

W całej Polsce więc jest silnie zapotrzebowanie na doświadczonych fachowców w dziedzinie inżynierii. A co najważniejsze, każdego dnia te potrzeby będą systematycznie rosnąć, gdyż jak twierdzi wielu fachowców zapotrzebowanie na inżynierów będzie zawsze tam, gdzie będą powstawały nowe firmy, czy przedsiębiorstwa. Tym bardziej, że dziś inżynier, to nie tylko fachowiec nauk ścisłych, ale i doskonały przedsiębiorca i marketingowiec, co dziś jest zdecydowanie w cenie!

Dodaj komentarz

*