Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Kariera z GoldenEngineers.com | 19 February 2019

Przejdź na początek strony

W górę

Inżynier, który chce założyć firmę w Anglii.

Inżynier, który chce założyć firmę w Anglii.

Założenie firmy w Anglii jest w wielu aspektach jeszcze prostsze od zakładania działalności w Polsce. Dlatego też każdego roku tak wielu Polaków postanawia założyć swoją firmę właśnie na Wyspach Brytyjskich.


   Oczywiście, tak jak w przypadku każdej działalności, osoba zakładając swoją firmę w Anglii musi być przygotowana na zetknięcie się z niezbędną biurokracją. Jednak liczne korzyści, a przede wszystkim mniejsze koszty całej operacji mogą zdecydowanie zachęcić do tego, by zakładać firmę w Wielkiej Brytanii.
oculus


   Najprościej rozpocząć swoją firmę jako Sole Trader, czyli jest to działalność gospodarcza prowadzona przez osobę fizyczną. Zakładając firmę jako Sole Trader możemy figurować zarówno własnym nazwiskiem, jak i nazwą zakładanej firmy. Co ważne nawet jeśli w Polsce jesteś zatrudniony na umowę o pracę, nie musisz z niej rezygnować. Można także zdecydować się na: LLP, czyli limited liability partnership, self employer, co jest jednocześnie odpowiednikiem działalności jednoosobowej, czy partnership – co jest odpowiednikiem spółki cywilnej.


   Jeśli chodzi o rejestracje firmy – tu można dokonać tego po trzech miesiącach, to znaczy, że w tym czasie można prowadzić firmę bez dodatkowych formalności. Otwierając własną działalność musisz zarejestrować firmę w brytyjskim urzędzie skarbowym. Należy wypełnić formularz w CWF1, można tego dokonać m.in. w National Insurance Contributions, OfficeSelf Employed Services, Application Processing Centre.
oculus


   W Wielkiej Brytanii ogromną wagę przykłada się do płacenia podatków. Za tą kwestię odpowiada Rada Dochodów Państwa, osoby, które pracują dłużej, niż 6 miesięcy mogą starać się o status rezydenta podatkowego.