Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Kariera z GoldenEngineers.com | 20 October 2018

Przejdź na początek strony

W górę

Brak komentarzy

Inżynierze chcesz założyć firmę Anglii? To naprawdę proste!

Inżynierze chcesz założyć firmę Anglii? To naprawdę proste!

Kreatywny pomysł, plan działania, zysk – wystarczy tylko kilka kroków do tego, by mieć inspiracje do stworzenia własnej firmy. Coraz więcej osób decyduje się na założenie firmy w Anglii. Bez wyjątku są także inżynierowie. Jak się okazuje pod względem formalności zarejestrowanie firmy w tym kraju jest niezwykle proste!

 

Za każdym razem planując założenie własnej firmy obawiamy się dwóch rzeczy – utrudnionej komunikacji z tamtejszym otoczeniem i natłoku niezbędnych formalności. Zapewniamy – nie ma się czego obawiać. Język w stopniu komunikatywnym jest wystarczający do dobrego porozumienia się z Anglikami. Z kolei formalności potrzebnych do założenia firmy w Anglii jest naprawdę niewiele, a już na pewno nie więcej, niż w Polsce. Na początek wystarczy wypełnić jeden, podstawowy formularz, a następnie wysłać go do najbliższego ośrodka podatkowego. Ważna informacja – przez trzy miesiące możesz prowadzić własną firmę bez konieczności rejestracji!

Sole Trader – co to jest?

Sole Trader, to działalność gospodarcza prowadzona przez osobę fizyczną. Pozostaje również wybranie najodpowiedniejszej formy prawnej, gdzie do tych najczęściej wybieranych zalicza się m.in. LDT, LLP, self employer, partnership. W Anglii działa wiele jednostek ułatwiających założenie firmy pod każdym względem. Zdecydowanie powinni z nich korzystać w szczególności początkujący inżynierowie, którzy w biznesie stawiają swoje pierwsze kroki. Firmy te bowiem pomagają nawet w takich kwestiach jak ubezpieczenie medyczne, czy dodatkowy kurs angielskiego.

Dodaj komentarz

*