Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Kariera z GoldenEngineers.com | 20 October 2018

Przejdź na początek strony

W górę

Brak komentarzy

Inżynierze – otwórz działalność gospodarczą w Niemczech!

Inżynierze – otwórz działalność gospodarczą w Niemczech!

Niemcy, to kraj, który już od lat najbardziej poszukuje polskich inżynierów na swoim rynku. Nic więc dziwnego, że polscy specjaliści tak chętnie decydują się na rozpoczęcie działalności gospodarczej właśnie w tym kraju. Tym bardziej, że pod względem formalności jest to bardzo proste!

Jednak zanim będziesz cieszyć się działalnością gospodarczą musisz pokonać trzy podstawowe i niezbędne kroki.

Krok pierwszy, czyli najważniejszy jest lokal – jest to podstawowy warunek. Na szczęście lokalem może być nawet Twoje mieszkanie. Jeśli chodzi o sam wybór – tu wiele ofert mamy zarówno w lokalnej prasie, jak i w internecie.

Po drugie meldunek ­ a trzeba to zrobić w ciągu 7 dni od przyjazdu. Po 3 miesiącach z kolei powinieneś uzyskać tzw. zaświadczenie o prawie swobodnego przesiedlania się. Na szczęście, by uzyskać to zaświadczenie wystarczy dowód osobisty, lub paszport.

Po trzecie i najważniejsze, rejestracja – rejestracji najlepiej dokonać osobiście. Oczywiście można to zrobić w trybie on – line, ale tylko wtedy jeśli dysponujesz elektronicznym podpisem. Podobnie podczas rejestracji wystarczy ukazanie dowodu osobistego, lub paszportu.

A co po rejestracji?

Z chwilą rejestracji o rozpoczęciu działalności gospodarczej automatycznie zawiadamiane są takie jednostki jak: urząd skarbowy, czy urząd statystyczny kraju związkowego. Następnie należy tylko wypełnić formularz z urzędu skarbowego, który zawiera nasze podstawowe dane. Ostatnim niezbędnym krokiem jest uzyskanie numeru płatnika podatku. Same procedury w praktyce okazują się niezwykle proste i szybkie, a biorąc pod uwagę zyski z prowadzenia działalności gospodarczej w Niemczech warto tych formalności dopełnić.

Dodaj komentarz

*