Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Kariera z GoldenEngineers.com | 24 April 2019

Przejdź na początek strony

W górę

Jak pogodzić studia inżynierskie z życiem rodzinnym?

Jak pogodzić studia inżynierskie z życiem rodzinnym?

Studia niemal na każdym kierunku są ogromnym wyzwaniem, zwłaszcza, gdy jednocześnie
decydujemy się na założenie rodziny. Wtedy często zadajemy sobie pytanie – jak to wszystko
pogodzić? Mamy nadzieje, że nasz artykuł podniesie Cię na duchu!


   Studia, obowiązki domowe, wychowanie dziecka, a często jeszcze, dodatkowa praca zarobkowa… Wielu może przyprawić, to o dodatkowy zawrót głowy – jak się jednak okazuje współcześnie wielu z nas w doskonały sposób godzi te wszystkie elementy.
oculus


  Ogromnym ułatwieniem są tutaj studia niestacjonarne. Owszem, są odpłatne, a weekendowe zajęcia trwają nieraz po kilkanaście godzin. Biorąc jednak pod uwagę pozostałe aspekty takie jak dojazdy, czy podjęcie ewentualnej pracy zawodowej widzimy, że podjęcie studiów zaocznych wydaje się być idealną opcją. Tym bardziej, że pod względem merytorycznym student jest przygotowywany z takim samym zaangażowaniem, jak w przypadku studiów dziennych. Weekendowe zajęcia mają również to do siebie, że wiele prac musimy wykonywać samodzielnie w domu, a to jednocześnie daje nam możliwość samodzielnego decydowania o tym kiedy zajmujemy się domem, a kiedy nauką. Co ciekawe wykładowcy również cenią sobie studentów zaocznych często określając ich – wyjątkowo uparcie dążącymi do celu!
oculus


  Ogromnym wsparciem w tej kwestii jest także internet, a ściślej możliwość nauki i zaliczania przedmiotów w trybie on – line. Co więcej już całe przedmioty odbywane są właśnie za pośrednictwem internetu. W związku z tym nawet same egzaminy można zdawać nie wychodząc z domu! Kolejnym ułatwieniem jest również możliwość odbywania studiów w trybie ITS (Indywidualnego Toku Studiów), lub, IOS (Indywidualnej Organizacji Studiów). Te tryby odgrywają swoją ogromną rolę zwłaszcza w przypadku osób mieszkających daleko od uczelni, lub za granicą.