Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Kariera z GoldenEngineers.com | 25 May 2019

Przejdź na początek strony

W górę

Kiedy inżynier popada w rutynę…

Kiedy inżynier popada w rutynę…

Wszystko jest idealne: dobra praca, szacunek u przełożonego, koleżeństwa i nagle… Zaczynamy czuć, że dzień pracy staje się dla nas tą samą codziennością, a każde zadanie wykonujemy w takim samym schemacie, bez żadnego zaangażowania… Problem tzw. rutyny zawodowej jest coraz bardziej powszechny, dotyka każdego zawodu, w tym także inżynierów.

Zasięg działania każdego inżyniera jest dziś tak szeroki, że aż trudno o jedną, prawidłową definicje tego zawodu. W oparciu o wykształcenie i praktykę inżynier zdolny jest do ciągłej analizy i rozwiązywania problemów technicznych. Aktualnie praca inżyniera polega m.in. na wynajdywaniu, oceny technologii, nauczaniu, organizowaniu, działaniu, a także pracy w szeroko pojętym nowoczesnym marketingu. Wydawałoby się, że w tak rozwiniętym zawodzenie problem rutyny nie ma żadnych szans – nic bardziej mylnego! Rutyna może dosięgnąć ludzi wykonujących nawet najbardziej pasjonujące zawody. Rutynę zawodową możemy stosunkowo łatwo zauważyć. Bo kiedy zaczynamy wykonywać zlecenia używając ciągle tych samych metod, przestajemy się agażować podczas każdego dnia pracy, starając się po prostu punkt po punkcie wykonywać jej elementy, to jest źle. I o ile na początku rutyna zawodowa nam nie przeszkadza, tak w dalszym okresie czasu może stać się bardzo męcząca.

Rutyna – jak z nią walczyć?

Pokonanie rutyny może okazać się niezwykle proste! Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić nad tym, czy i jak możemy znaleźć nowe metody wykonywanej przez nas pracy. Bo z problemem najlepiej jest poradzić sobie tam, gdzie on powstał. Ponadto nie powinniśmy brać ilości obowiązków, której nie jesteśmy w stanie podobać. Rzecz najważniejsza – oddzielenie życia zawodowego od prywatnego, czyli po godzinach pracy znalezienie zajęcia, hobby, które sprawi nam przyjemność.