Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Kariera z GoldenEngineers.com | 24 April 2018

Przejdź na początek strony

W górę

Brak komentarzy

Kreatywne CV dla inżyniera

Kreatywne CV dla inżyniera

CV (curriculum vitae) – wielu z Was nadal ma problem jak dobrze go napisać. A przecież musimy pamiętać, że CV to Wasza pierwsza wizytówka u potencjalnego pracodawcy, co tyczy się również przyszłych inżynierów. Warto więc sporządzić je tak, by wywarło ono jak najlepsze wrażenie. Tylko z nami poznasz pięć zasad, które pomogą Ci napisać Twoje idealne CV!

 

Co za dużo, to nie zdrowo

Często, w pisaniu nawet najprostszych tekstów jest tak, że brak pomysłu na treść, staramy się nadrobić grafiką. Podobne błędy popełniamy także w przypadku CV, które przede wszystkim powinno być dostosowane do naszego doświadczenia zawodowego. Owszem, pracodawcy zwracają uwagę na estetykę Twojego CV, ale zamiast bezsensownych wzorków, czy zdjęć, lepiej jest np. pogrubić czcionką istotne elementy samej treści.

Sytuacje w których kreatywność pomaga

Wyżej pisaliśmy o sytuacjach w których zbyt duża ilość dodatków naszego CV może nam zaszkodzić. Są jednak miejsca pracy w którym wyżej wspomniane elementy… pomagają! A do tego typu firm należą m.in. wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa zajmujące się grafiką

Informacje ­ najistotniejsze

Musimy pamiętać, że zawsze w przypadku CV zwracamy przede wszystkim uwagę na jego treść, a nie wszelkiego rodzaju dodatki. W przypadku kandydatów na inżynierów często zarzuca się, że ich CV nie zawiera odpowiedniej ilości informacji, albo są one niespójne, czy niepełne. Kolejnym rażącym błędem jest również kopiowanie CV od innej osoby.

Czcionka – czyli jak się czyta Twoje CV

Times New Roman, czy Arial, oto czcionki, które zawsze powinieneś stosować podczas pisania swojego CV, gdyż są one naturalne i łatwo się je czyta. Spraw, by Twoje CV czytało się płynnie A to może zapewnić nie tylko dobór informacji, czcionka, czy grafika, ale i sam odpowiedni podział treści. Dlatego zanim zaczniemy pisać nasze CV powinniśmy się dobrze zastanowić nad tym co chcemy w nim przekazać.

Dodaj komentarz

*